Rozhovor s odborníkem na investice – jak šetřit na energiích a plynu

Jak můžete ušetřit na energiích? Zeptali jsme se odborníka na ceny plynu a elektřiny Tomáše Zdychynce za vás. A zde si můžete přečíst co jsme se dozvěděli.

0

Poplatky za elektřinu a plyn rostou. Nikoliv však naše chuť neustále akceptovat tyto změny. Zeptali jsme se odborníka na úspory a investice Tomáše Zdychynce.

Každý z nás má lepší či horší představu o tom, co je elektřina a plyn. Každý z nás ji i pravidelně platí… Ale kolik z nás tomu doopravdy rozumí? …Jinými slovy, kolik z nás ví od koho odebírat, aby platil, co možná nejmíň. Proto jsme se obrátili na odborníka a zakladatele společnosti Elyn group s.r.o.,Tomáše Zdychynce, který nám odpoví nejen na otázky, týkající se současných možností v energetických zdrojích, ale i alternativ, které máme.

Proč se zdražuje elektřina a plyn?

Je to kvůli rostoucím cenám na burze. V praxi se tak děje tehdy, když je ekonomika v rozkvětu. Díky rostoucí poptávce po komoditách, roste i jejich cena. Toto je otázka celosvětové ekonomiky a růst cen můžeme zaznamenat v celé Evropě. Obecně se dá říci, že čím lépe se máme, tím nás to stojí více peněz. Samozřejmě se nejedná o to, aby každá domácnost či firma, měla dokonalý přehled o burzovních tocích, ale základní orientace je nezbytná!

Co konkrétně dělat, abychom platili co možná nejméně?

V první řadě bych doporučil si problematiku nastudovat a udělat si kvalitní analýzu možných dodavatelů. Nebo se obrátit na odborníka, který se přímo zabývá porovnáváním cen a služeb dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu. My vždy hledáme co nejvýhodnější cenu těchto komodit a co nejzajímavější smluvní podmínky. Máme deset partnerů a dostatečný prostor k tomu, abychom lidem předložili férovou nabídku. Nabídky ale můžeme vytvořit i u nepartnerského dodavatele dle přání klienta. Důležitá je zde odborná znalost!

Kolik můžeme ušetřit změnou dodavatele?

My průměrně uspoříme domácnosti 3186 Kč ročně na elektřině a plynu. Máme za sebou i práci pro deset škol, kterým jsme vymysleli řešení, které na účtech za elektřinu ulevilo o 427 000 Kč ročně. Na světlech skutečně nikde nepoznáte, zda žárovku napájí dražší nebo levnější proud.

Jak to u Vás chodí a co to stojí?

My potřebujeme jen pár nezbytných informací, na které se zeptáme či si je dohledáme. Pokud najdeme výhodnější nabídku, konkrétní možnosti předložíme našim zákazníkům. Zda toho využijí je pouze na nich, ale naše služba peníze nestojí.

Rozhovor veden s Tomášem Zdychyncem
Více na elyn.cz/energy nebo 380 331 177

Jan Janda
Author: Jan Janda

Mezi mé zájmy patří HR, Marketing a ekonomika, stejně jako vaření a trávení času v přírodě.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here